1

Turnir Donja Stubica

11.06.2022.  Dani grada Donja Stubica 11.06.2022.

 

Povodom Dana grada Donje Stubice u subotu 11. lipnja u lijepim prostorijama Vatrogasnog doma, vrijedni organizatori iz ŠK Donja Stubica

 na čelu s Vladimirom Novoselom, odlično su organizirali brzopotezni šahovski turnir, koji je privukao 34 igrača iz Zagorja, 

ali i iz Zagreba, Karlovca, Dubrovnika…!

Turnir je prigodnim govorom otvorio gradonačelnik Nikola Gospočić.

Igralo se je švicarskim sistemom u 10 kola, tempom od 5 min + 3 sek ( što je najbolje za jednodnevne turnire ).

Nakon velikih borbi na 64 polja, pobijedio je iskusni Damir Samovojska, ispred Branislava Roške, oba sa 7.5 bodova, 

dok su iza njih samo pola boda zaostali Nenad Frouth i domaćin, neumorni šahovski entuzijast, Vladimir Novosel.

Svi sudionici dobili su prigodne praktične nagrade, a posebnu nagradu dobio je i Damir Mravunac 

za rad na promociji amaterskog i veteranskog šaha u Hrvatskoj.

Organizator je svim šahistima podijelio i bonove za gastronomske specijalitete koji su se pripremali na Trgu pored Crkve, 

gdje se odvijao i prigodan zanimljiv program u sklopu proslave Dana grada Donja Stubica. 

Svi sudionici nadaju se da će ovaj turnir postati tradicionalan.

Gens una sumus

IZVOR: Damir Mravunac clap

 

 

Organizator(i) ŠK Donja Stubica
   
Direktor turnira Novosel Vladimir
   
Tempo (Blitz) 5+3, Bronstein
Lokacija Vatrogasni dom, Donja Stubica
Broj kola 10
Sustav sparivanja      Švicarac

 

Konačni poredak nakon 10 Kola ( ukupno 34 igrača )

Mj. SNo   Ime FED Rtg Klub/Grad  TB1   TB2   TB3 
1 2 FM Samovojska Damir CRO 2194 ŠK Straža, Hum na Sutli 7,5 48,5 60,0
2 5   Roška Branislav SRB 2153 KŠK Karlovac, Karlovac 7,5 47,5 60,0
3 3 MK Frouth Nenad CRO 2185 ŠK Krapina, Krapina 7,0 46,5 57,5
4 16 I Novosel Vladimir CRO 1993 ŠK Donja Stubica, Donja Stubica 7,0 42,5 51,0
5 7 MK Mravunac Damir CRO 2110 ŠK Špansko, Zagreb 6,5 48,5 60,0
6 8 MK Maravić Ivan CRO 2101 ŠK Odra, Zagreb 6,5 47,0 57,5
7 11 I Galoić Boris CRO 2076 ŠK Gaj, Mače 6,0 50,0 61,0
8 9 MK Kolednjak Tomislav CRO 2082 ŠK Gaj, Mače 6,0 47,0 58,0
9 20 II Frouth Vibor CRO 1922 ŠK Zagreb, Zagreb 6,0 44,0 54,5
10 6 MK Zelenika Zoran CRO 2125 ŠK Straža, Hum na Sutli 6,0 43,0 54,0
11 10 I Jaković Roko CRO 2077 ŠK Oroslavje, Oroslavje 6,0 40,5 50,5
12 1 FM Bender Ivan CRO 2219 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 5,5 50,5 63,0
13 13 MK Meštrović Toni CRO 2037 ŠK Straža, Hum na Sutli 5,5 47,5 59,0
14 4 MK Jelečević Ivo CRO 2170 ŠK Straža, Hum na Sutli 5,5 45,5 57,0
15 17 I Benamatić Krešimir CRO 1991 ŠK Špansko, Zagreb 5,5 39,0 48,0

 

REZULTATI

Chess-Results Server Chess-results.com – Dani grada Donja Stubica 11.06.2022.

 

Fotke s turnira

https://photos.app.goo.gl/jfRQtbHXx3ZTZDmu6

 

Fešta na Trgu kod Crkve

https://photos.app.goo.gl/Cx8AMPTtrHse6nW48